Lysander Harry Scamander

Go down

Lysander Harry Scamander

Pisanie by Lysander Scamander on Czw Gru 02 2010, 18:08

1. Imię (imiona): Lysander Harry
2. Nazwisko: Scamander
3. Data urodzenia, wiek: 7 lipiec, 16 lat
4. Dom: Ravenclaw
5. Klasa: VI
6. Czystość krwi: Czysta
7. Miejsce zamieszkania: Dom w Devon
8. Status majątkowy: Przeciętny

9. Rodzina:

  • Luna Scamander (nazwisko panieńskie Lovegood) - matka. 41-letnie Luna jest Magizoologiem oraz od wielu lat szczęśliwą żoną Rolfa Scamandera. Para ma dwójkę synów-bliźniaków. Luna jest absolwentką Hogwartu, gdzie była przydzielona do Ravenclawu. Dziewczyna należała do Gwardii Dumbledore'a i brała udział w Bitwie o Hogwart.
  • Rolf Scamander - ojciec. 43 letni Magizoolog, mąż Luny i ojciec bliźniaków. Ukończył Hogwart w barwach domu Hufflepuff. Rolf jest wnukiem słynnego Newtona Scamandera, autora książki "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".
  • Lorcan Scamander. 16-letni brat bliźniak Lysandra. Wyglądają podobnie, jednak nie są identyczny. Lorcan jest młodszy, a przynajmniej tak twierdzi Lysander. Niestety, nie można zbytnio tego potwierdzić, dlatego pozostaje się tylko domyślać.

10. Charakter: Jak to często bywa w przypadku bliźniaków, Lysander jest raczej przeciwieństwem swojego brata. To jemu w udziale przypadła rola realisty twardo stąpającego po ziemi. Właśnie tak. Lysander lubi wiedzieć na czym stoi. Niejasne sytuacje odbierają mu pewność siebie. Pewnie dlatego tak bardzo lubi dociekać prawdy. Od maleńkości Lysander zwykł zadawać tysiące pytań. Jeszcze jako dziecko musiał dokładnie wiedzieć, jak wszystko pracuje. Dzięki tej ciekawości wyrósł na całkiem inteligentnego chłopaka. Pomimo dość niewinnego wyglądu chłopak nie jest ani łatwowierny, ani naiwny. Ten mały blondyn dość wcześnie pozbył się większości złudzeń na temat świata. Bystry i spostrzegawczy w końcu rozpracował rządzące wszystkimi prawa. W gruncie rzeczy nie było to takie trudne.
Lysander urodził się przywódcą i zapewne nim też umrze. Lider z powołania, uwielbia rozstawiać ludzi po kątach. Przez wiele lat ćwiczył to na swoim z natury uległym bracie, który nie stanowił zbytniego wyzwania. Znacznie trudniej zmusić tysiące ludzi do działania wedle swojej woli. Młody Scamander pracuje nad tym.
Skoro Lorcan wybrał sobie rolę potulnego baranka, to do Lysandra należało sprawianie problemów. Od samego początku lubił psocić, a w szczególności dokuczać swojemu bliźniakowi. Niestety, nie odziedziczył nic z łagodności matki. Głośny i robiący sporo zamieszania blondyn lubił na sobie skupiać uwagę. Z wiekiem nieco mu przeszło, powiedzmy, że nauczył się pokory. Chociaż chłopak nadal lubi się popisywać, szczególnie przed dziewczynami. Na pewno nie można powiedzieć, że Lysander jest nieśmiały. Wręcz przeciwnie, to bardzo towarzyska osoba. Wygadany i otwarty, chętnie zawiera nowe znajomości. Jednak nie można na niego liczyć, jeśli chodzi o przyjaźń. Scamander to niespokojny duch, nieustannie dręczą go jakieś niepokoje. Sytuację pogarsza fakt, że o swoich uczuciach nie lubi mówić otwarcie, wobec tego zgrywając niewzruszonego tłamsi wszystko w sobie. Często kończy się to wybuchami agresji, więc należy uważać.
Cała sprawa polega na tym, że chłopak zbytnio przejął się odgrywaniem 'złego bliźniaka'. Tak naprawdę Lysander jest dobrym dzieckiem, po prostu nie lubi tego okazywać. Czasami mimo wszystko zapomina o tym, że to Lorcan jest tym 'lepszym bratem' i sam daje się poznać od swojej przyjemniejszej strony.

11. Wygląd: (Johan Erik Goransson) Jak już zostało wspomniane, Lorcan i Lysander są podobni, ale nie identyczni. Geny Lovegoodów zdominowały wygląd obojga. Tak samo jak brat, Lysander jest błękitnookim blondynem. Niebieskie tęczówki nie charakteryzują się jednak łagodnością. W oczach Lysandra dostrzec można łobuzerski błysk, który zwraca uwagę. Bliźniaki są tego samego wzrostu, ale Lysander jest nieco szczuplejszy. Ubiera się jak wszyscy. Nie nosi dziwacznych dodatków jak kiedyś jego matka.

12. Historia: Lysander i Lorcan przyszli na świat w 2006 roku, w dość nietypowych warunkach. Ciężarna Luna mimo wszystko uparła się, aby towarzyszyć mężowy w wyprawie do Skandynawii, gdzie poszukiwać mieli uznanych za wymarłe gatunków. Oczywiście tradycyjnie ominęli większe miasta, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Państwo Scamander zaszyli się w skandynawskiej puszczy, w chałupie, której nie powstydziłby się żaden pustelnik. Właśnie w tej nędznej chatce odizolowanej od świata doszło do narodzin chłopców. Ojciec, który nigdy nie był mężczyzną potrafiącym zachować zimną krew, poradził sobie, choć w całym zamieszaniu jakie sam wzniecił, stracił rozeznanie pomiędzy noworodkami. Właśnie dlatego nie wiadomo, który z bliźniaków był pierwszy. Leżący po lewej otrzymał imię Lorcan, a dziecko po prawej Luna nazwała Lysander, dodając drugie imię 'Harry' na część swojego przyjaciela oraz w podzięce za imienniczkę - małą Lily Lunę Potter. Oczywiście lekarz przybył najszybciej jak się tylko dało, dlatego cała ta akcja zakończyła się szczęśliwie.
Lysander i Lorcan połowę świata zwiedzili jeszcze przed swoimi 7 urodzinami. Rodzice nie wiedząc co począć z synami, pozwalali im towarzyszyć w swoich wyprawach. W ten sposób całkiem skutecznie rozbudzili ciekawość Lysandra i uczynili bogatszą wyobraźnię Lorcana. Oczywiście po powrocie do Wielkiej Brytanii rodzina Scamander zawsze znalazła czas na spotkania ze swoimi przyjaciółmi: Potterami, Weasley'ami i Longbottomami. Można powiedzieć, że Albus, James, Lily, Hugo i Rose oraz Lorcan i Lysander 'wychowali się w jednej piaskownicy'. Oczywiście później cała ta wesoła gromada trafiła do Hogwartu.
13. Wynik testy Tiary Przydziału:

Gryffindor - 13
Ravenclaw - 13
Slytherin - 10
Hufflepuff - 9
avatar
Lysander Scamander

Liczba postów : 52
Czystość krwi : Czysta
Klasa : VI
Dołaczył : 02/12/2010

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach