Chiara Costragiovanni

Go down

Chiara Costragiovanni

Pisanie by Chiara Costragiovanni on Sob Gru 18 2010, 18:01

1. Imię (imiona): Chiara Kay
2. Nazwisko: Costagiovanni
3. Data urodzenia, wiek: 23 września, 16 lat
4. Dom: Ravenclaw
5. Klasa*: VI
6. Czystość krwi: Czysta
7. Miejsce zamieszkania: Hogwart lub Mały dworek w Oxfordshire
8. Status majątkowy: bogaty

9. Rodzina: Połączone z historią.

10. Charakter: Chiarę jest trudno rozszyfrować, jest jak żywa tykająca bomba, i nie raz potrafi zaskoczyć. Z pozoru miła, wesoła i spokojna, ale pasuje do niej powiedzenie "cicha woda brzegi rwie". Potrafi być agresywna, zimna, wpada też czasami w furię, lecz próbuje temu zapobiec. Strasznie dobrze kłamie, chodź nie lubi tego robić, jest też ma malutkim stopniu rozpuszczona, a także jest strasznie nierozważna, nawet bez większego zastanowienia pomaga innym. Nie lubi okazywać niektórych emocji (np. strach, bezradność, zawstydzenie), posiada także kilka słabości, lecz uważa że to są jej wady. Jest odważna, dość wygadana i w każdym widzi dobro. Nic, ani nikt nie dorówna takiemu leniowi jak Kay, ale nigdy nie zostawia niedokończonych spraw. W ludziach ceni sobie zaufanie i szczerość. Potrafi dogadać się z większością. Krótko mówiąc jej charakterek szybko się zmienia, Inteligencją przerasta nie jednego geniusza, chodź to ukrywa. Czasami lubi się kimś pobawić, lecz trudno zaspokoić jej ciekawość.

11. Wygląd: Chiara jest bardzo ładną istotką – jej niecodziennej, egzotycznej urodzie nie można zarzuć pospolitości. Trudno dopatrzeć się w jej aparycji jakiejkolwiek, choćby najmniejszej skazy. Alabastrowa cera, czarne włosy i figura modelki sprawiają, że łatwo wyłapać ją pośród tłumu. Nie jest jednak jakąś szkapo-żyrafą. Mierzy sobie bowiem ok. 170 cm, przy czym jest dość filigranowej budowy ciała. Uroczej buźce słodyczy dodają duże oczęta barwy zielonej, których spojrzenie, z pozoru nudne, wbrew pozorom potrafi przeszyć na wskroś nie jedną istotkę i idealnie wykrojone usteczka, które aż proszą się o pocałunek. Szyję ma łabędzią, ramiona szczupłe. Włosy wiecznie starannie wyczesane, lśniące i gładkie, pachnące pysznymi owocami.

12. Historia:
Od wielu wieków we Włoszech czarodzieje, niegdyś ścigani, dogadali się z mugolami. Ich magiczne moce pomagały ludziom niemagicznym… I mimo wszystkich zakazów płynących z ministerstw lub szkół czarodziejstwa włoscy czarodzieje pozostawali głusi na te prośby.
Jednym z rodów czystej krwi, mieszkających na terenach Włoch od czasu roku 800 była rodzina Costragiovannich, którzy w swej wierze w możliwości czarodziejskie na siłę wpychała się do zupełnie niemagicznego życia mugoli. W rodzinie Costragiovannich panowała pewna tradycja – kobietę magiczną traktuje się w domu jak mężczyznę. Pewien wyjątek narodził się w latach 1784-1786, w których do rodziny wkroczyła zupełnie niemagiczna rodzina mugoli. Byli oni prości. Chłopak, jeden z siódemki rodzeństwa miał na imię Angelo. Jego charakter, jak i umiejętność postrzegania świata zawsze w dobrych barwach zaowocowały romansem między nim, a córką Paola Costragiovanniego, Francescą. Od tego czasu mugole stali się nierozłączną częścią tego rodu. Jednak on dalej płynął i nikt nie zwracał uwagi, że właśnie oni zostali najmniej respektowanym rodem w dziejach Włoch.
Mijały lata błogiej świadomości członków rodziny o swoich zdolnościach magicznych, które niestety nie były kształcone. W 2006 roku narodziła się jedna z pierwszych od stu lat dziewczyn. Była to mała dziedziczka czystej krwi rodu Costragiovannich, którzy na przełomie wieków stali się najznamienitszym i porównującym się do rodziny królewskiej rodem. Dziewczynce dano na imię Chiara. W rodzinie nastało wielkie poruszenie. Ministerstwo Magii we Włoszech zagroziło wywiezieniem z kraju wszystkich nie przestrzegających prawa czarodziejów, którzy wciąż ujawniali się przed mugolami. W roku 2010, gdy Chiara miała już cztery lata, jej starszy brat Leo dziesięć, a rodzice jej byli już naprawdę w sile wieku wuj rodzeństwa przez przypadek ujawnił swoje magiczne moce. Cały ród Costragiovannich, począwszy od prababki wróżbitki Deyno do najmłodszego członka rodziny, kuzyna Chiary – ośmiomiesięcznego Darmena, został wygnany z Włoch. Rodzina postanowiła rozproszyć się po świecie w poszukiwaniu czarodziejów, z którymi mogliby kultywować tradycję Costragiovannich. Purcella i Armani, czarodzieje, rodzice Chiary i Lea postanowili osiedlić się w Anglii, w pobliżach hrabstwa Oxfordshire. W trakcie 11 urodzin Chiary przez kominek w jej pokoju wleciała śnieżnobiała sowa śnieżna z listem z Hogwartu. Purcella nie chciała przyjąć do wiadomości, że jej córka wyjeżdża… Miała wobec niej wielkie plany. Gdy dyrektor szkoły nie otrzymał na czas potwierdzenia nauczania przedstawiciel Hogwartu przyjechał (a właściwie aportował się) na wycieraczkę państwa Costragiovannich. Jego pojawienie miało wielki wpływ na relacje z bratem Chiary Leo, który nie otrzymał przywileju uczenia się w Hogwarcie. Ku zdziwieniu całej rodziny okazało się, że uwielbiany dotychczas przez rodziców Leo jest charłakiem, a jego życie jest narażone na władze Ministerstwa Magii we Włoszech. Na pierwszym roku Chiara radziła sobie bardzo dobrze z nauką. Rozumiała to i owo, nie miała żadnych trudności. Schody zaczęły się dopiero w trzeciej klasie, gdy Leo zdecydował się odebrać swoje życie ze względu na charłactwo. Dziewczyna była zdruzgotana. Rodzina, która dowiedziała się o śmierci jej brata wysłała jedynie małe kondolencje. Prababka Deyno, jako jedyna wysłała obszerny list, w którym wyraża swój smutek. Z jej listu wynikało, że Leo, choć był charłakiem, odziedziczył po niej, tak samo jak Chiara, dar jasnowidzenia. Tylko, że u niego był bardziej rozwinięty niż u Chiary. Dziewczyna niezwykle ucieszona ta informacją od razu zaczęła testować swoje umiejętności.
Dwa lata później do rodziny mieszkającej w Anglii dotarła wiadomość o śmierci Deyno. Mimo iż nie było to czymś nieoczekiwanym cała rodzina była wstrząśnięta. Mimo wszystko łączyła ich dziwna więź. Chiara, która przyzwyczaiła się już do życia owioniętego śmiercią nawet nie przejęła się zbytnio informacją o swojej chorobie. Jest to pewien uraz czaszki mózgowej, który w najgorszym wypadku, może uszkodzić trwale mózg. Chiara, leczona regularnie przez hogwarcką pielęgniarkę ma zaniki pamięci. W ich czasie dziewczyna posiada jedną, konkretną wizję dotyczącą nadchodzących wydarzeń.

13. Wynik testy Tiary Przydziału:
Gryffindor - 14
Ravenclaw - 10
Slytherin - 10
Hufflepuff - 7
avatar
Chiara Costragiovanni

Liczba postów : 5
Czystość krwi : Czysta
Klasa : VI
Dołaczył : 18/12/2010

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach