Adam Lyden Enfer

Go down

Adam Lyden Enfer

Pisanie by Adam Enfer on Sob Gru 18 2010, 21:59

1. Imię (imiona): Adam Lyden
2. Nazwisko: Enfer
3. Data urodzenia, wiek: 2.07.2005 r., 17 lat
4. Dom: Gryffindor
5. Klasa: VII
6. Czystość krwi: ¾
7. Miejsce zamieszkania: Zatoka Kynance, Kornwalia, Anglia
8. Status majątkowy: Biedny

9. Rodzina:

  • Matka Jocelyn, 40 lat, Czarodziejka. Pielęgniarka w św. Mungu
  • Ojciec Mathias, 43 lata, Czarodziej. Od 10 lat przebywa w Azkabanie, dokąd trafił po zamordowaniu 4 mugoli w przypływie szaleństwa
  • Starszy brat Magnus, 19 lat. Opuścił dom rok temu i ślad po nim przepadł.
  • Młodsza siostra Lydia, 13 lat. Obecnie jest na III roku w Slytherinie.
  • Młodszy brat Jared, 10 lat. Charłak, chodzi do zwykłego przedszkola.

10. Charakter: Trudno go do końca rozgryźć. Podejrzewam nawet, że nikomu się to jak dotąd nie udało. Powodów jest kilka. Po pierwsze Adam to osoba niezwykle tajemnicza, jakby trochę nie z tego świata. Ciężko to opisać, chłopaka należy po prostu spotkać, aby zrozumieć o czym mówię. Już samo spojrzenie jego czarnych oczy wzbudza w innych mieszaninę ciekawości oraz niepokoju. Jest w nim coś obcego, nieznanego. Po drugie młody Enfer ceni sobie prywatność. To szczególnie ważne, jeśli ma się ojca w Azkabanie, zaginionego brata oraz masę innych ciekawych przypadków w rodzinie. Tak, Adam z pewnością nie lubi poruszać tematów dotyczących jego samego. Musi komuś rzeczywiście ufać, żeby podzielić się z nim swoimi sekretami, a tych ma mnóstwo. W parze z jego zamiłowaniem do sekretów, nie idzie jednak małomówność. Adam to rozmowny facet, choć nie lubi dyskutować o niczym. Tak naprawdę jest dość ciekawski, więc interesuje go wiele tematów. Enfer to typ, który przeważnie ma rację i ze swoimi komentarzami trafia w sedno lub odkrywa prawdę. Bywa to drażniące, szczególnie jeśli sami się okłamujemy. U innych ceni sobie szczerość i sam też jest szczery. Czasami tylko mówi szyfrem. Jako jasnowidz lubi posługiwać się przenośniami, sugestiami, słowami-kluczami oraz innymi. Przeważnie wystarczy go jednak poprosić, aby przeszedł do rzeczy. Rzecz jasna Adam ma bardzo rozwiniętą intuicję. Niektórych ludzi potrafi przejrzeć od razu, a często też jest w stanie odgadnąć czyjeś intencje. Mimo wszystko pozostaje dyskretny. Demaskowanie innych, to nie jego zadanie. On po prostu wie i to mu wystarcza. Enfer potrafi być na zmianę dziecinny i dojrzały, zależy od sytuacji.

11. Wygląd: Ben Barnes
Wysoki i szczupły, to wydaje się być oczywiste. W Adamie płynie domieszka greckiej krwi i ktoś dobrze obeznany w temacie od razu to dostrzeże. Chłopak ma oliwkową karnację oraz przydługawe brązowe włosy zawsze nieco zmierzwione. Najciekawsze w brunecie są, bez dwóch zdań, oczy. Czarne jak noc, czarniejsze niż atrament. Właściwie niemal niemożliwe jest odróżnienie tęczówki od źrenicy. Oczy Adama są jak otchłań, w której nie sposób dostrzec własne odbicie. To właśnie nimi spogląda w przyszłość, przeszywa ludzkie losy oraz zerka w twarz Przeznaczeniu.

12. Historia: Historia Adama oraz innym jemu podobnym Efnerom rozpoczęła się gdzieś w starożytnej Grecji. Wtedy to też stąpał po ziemi Kalchas, potomek Apollona i słynny wieszcz, zaraz obok Tejrezjasza oraz Mopsosa. To właśnie on pomagał Grekom podczas oblężenia Troi. Los chciał, że ten sam Kalchas stał się przodkiem Adama. Rodzina chłopaka ma swoje korzenie w Grecji, a także od niepamiętnych czasów boryka się z brzemieniem jasnowidzenia. Jedna osoba co trzy pokolenia zostaje dotknięcia tym darem. Są to zarówno kobiety jak i mężczyźni. Efnerowie traktują to jednak jak przekleństwo, nie wyjątkowy talent. Historia tej rodziny pełna jest smutnych wydarzeń. Znane są przypadki postradania zmysłów, samobójstw..Wiele mrocznych tajemnic skrywa ten ród. Podupadł on właściwie niedawno, choć problemów nigdy nie brakowało i okrył się on raczej złą sławą. Mimo wszystko proroctwa jasnowidzów zawsze brane były na poważnie, bo i większość z nich wypełniła się gdy nadszedł czas. Ostatnim jasnowidzem przed Adamem był jego pradziad James, lecz nie zasłynął on niczym. W następnej kolejności padło na Adama. Wszystko zaczęło się dość wcześnie, jeszcze przed przyjściem na świat Jareda. Mathias Enfer, ojciec, od zawsze był osobą nie panującą nad swoimi emocjami. W ostatnich latach nie najlepiej znosił ciągle pogarszającą się sytuację materialną rodziny. Nadal nie ustalono co dokładnie kierowało mężczyzną, kiedy przy użyciu kilku zaklęć zamordował 4 mugoli w średnim wieku. Podobno w tamtej chwili był niepoczytalny. Cała 5 brała udział w samochodowej stłuczce, której sprawcami byli niemagiczni. Choć nikt nie ucierpiał w wypadku, to jednak cała sprawa zakończyła się śmiercią czwórki mugoli. O tej sprawie było głośno 10 lat temu. Adam przewidział wszystko zbyt późno, aby temu zapobiec. Kolejnym ciosem dla rodziny był mały Jared, który okazał się charłakiem. Nikt się tego nie spodziewał. Jakiś czas później, po ukończeniu Hogwartu, najstarszy syn Magnus spakował swoje rzeczy i wyjechał bez słowa. Do dziś matka ani rodzeństwo nie otrzymali od niego żadnej informacji. W tej sytuacji Adamowi nie można się chyba zbytnio dziwić. To zrozumiałe, że nie lubi mówić o sobie oraz swoich bliskich.

13. Wynik testy Tiary Przydziału:
Gryffindor - 12
Ravenclaw - 12
Slytherin - 11
Hufflepuff - 6
avatar
Adam Enfer

Liczba postów : 49
Wiek : 25
Czystość krwi : ¾
Klasa : VII
Dołaczył : 18/12/2010

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach