Reid Danvers

Go down

Reid Danvers

Pisanie by Reid Danvers on Sro Gru 22 2010, 13:59

1. Imię (imiona): Reid
2. Nazwisko: Danvers
3. Data urodzenia, wiek: 13 IV 2005, 17 lat
4. Dom: Slytherin
5. Klasa: VII
6. Czystość krwi: Czysta
7. Miejsce zamieszkania: Liverpool, Anglia
8. Status majątkowy: Przeciętny

9. Rodzina:

Reid należy do starego, lecz zubożałego już i nieco zapomnianego rodu Danvers, lubującego się w sławieniu czystością swojej krwi. Choć obecnie nieco zepchnięci na margines społeczeństwa Danversowie wciąż pozostali dumnym rodem, który z pogardą patrzy na tych, którym miłość do mugoli zrobiła kaszę z mózgów. W przeszłości mogli szczycić się mariażami z wieloma szlachetnymi czarodziejskimi rodami czystej krwi jak chociażby ród Blacków czy Gruntów. Danversowie nigdy nie opowiedzieli się jednoznacznie po tronie Lorda Voldemorta, choć również nie stanęli przeciw niemu. Kilkoro z nich wstąpiło w szeregi Śmierciożerców, w tym brat ojca Reida – Nestor, który zginął zabity przez jednego z członków Zakonu Feniksa, niejakiego Artura Weasley’a.
Marcus Danvers, ojciec Reida to wysoki, chudy mężczyzna o niezdrowym kolorze cery, który jest wynikiem przewlekłej choroby i krótkiego pobytu w Azkabanie, do którego został wtrącony w związku z podejrzeniami o współpracowanie z bratem. Szybko został oczyszczony ze wszystkich zarzutów, choć od czasu jego uwolnienia rodzina straciła przynajmniej połowę pieniędzy… Można więc wnioskować, że został wykupiony, a podejrzenia co do jego osoby nie u wszystkich zostały rozwiane. Ożenił się z Seleną z domu Rosier, której wuj również był Śmierciożercą oraz został zabity przez Alastora Moody’ego. Być może połączyła ich nienawiść do aurorów i chęć zemsty za rodzinę lub po prostu sprytnie zaaranżowany mezalians, gdyż nie można się spodziewać wielkiej miłości po tej dwójce.
Małżeństwo Danversów obdarzone zostało trójką dzieci. Najstarszy syn, Gabriell ukończył już Hogwart i wyruszył w świat, szukając „sposobu na odbudowę wielkości rodu” i obecnie utrzymuje kontakt jedynie z młodszym bratem Reidem. Reid posiada również młodszą siostrę, siedmioletnią Natalie, obdarzoną niezwykła urodą odziedziczoną po matce. Niestety odziedziczyła również jej charakter…

10. Charakter:

Dużo by mówić o charakterze Reida. To przede wszystkim osoba dumna i wyniosła, obdarzona wrodzoną elegancją, często bezwiednie przebijającą się w jego zachowaniu i ruchach. Opanowany, skryty i pozornie spokojny Reid jest inteligentny, choć stara się tego nie okazywać. Bywa arogancki i złośliwy, zwłaszcza dla osób, które zajdą mu za skórę. Osoby takie mogą liczyć się z konsekwencjami, bowiem chłopak jest niezwykle pamiętliwy i mściwy. Nie przepuści okazji, żeby rzucić klątwę na kogoś, kto kiedyś mu podpadł.
Bardzo ważną rzeczą w jego charakterze jest to, że nie przepada za szlamami. Nie obnosi się z tym jak niektórzy i nie okazuje im jawnej pogardy, jednak jeśli miałby którąś z nich dotknąć… Na samą myśl przechodzą go dreszcze i zbiera mu się na wymioty. No cóż, takie wychowanie. Również z domu wyniósł przeświadczenie o wspaniałości rodu Danversów, choć w przeciwieństwie do starszego brata nie ma zamiaru poświęcić życia na przywrócenie rodzinnego majątku czy chwały. Jego brat uważał, że samo bycie Danversem czyni królem, Reid uważa za to, iż daje to jedynie lepszy start w życiu. W końcu ród jest stary i niegdyś był niezwykle szanowany…
Reid nienawidzi lizusów i pozerów oraz tych, którzy uważają, że są zabawni, choć w istocie ich zachowanie jest żałosne, co zazwyczaj udaje mu się im udowodnić. Czuje silny pociąg do czarnej magii, ma jednak tyle sprytu, że udaje mu się to ukryć. Choć często zdarzało mu się rzucać klątwy na innych czy łamać szkolny regulamin, jeszcze nikt nie potrafił udowodnić, iż w istocie był to on. Należy również do osób, które rzadko robią coś bezinteresownie i nie zdarzyło mu się jeszcze, aby zrobił coś dla kogoś, jeśli nie miał z tego żadnych profitów.
Do jego ulubionych przedmiotów zaliczają się eliksiry, do których talent odziedziczył prawdopodobnie po ojcu, zaklęcia, transmutacja oraz obrona przed czarną magią. Nie przepada za to za wszystkimi pozostałymi, choć dzielnie udaje mu się znosić zielarstwo.

11. Wygląd:
Kyle Schmid
Młody Danvers należy do osób wysokich i dobrze zbudowanych, choć daleko mu do stereotypowego wyglądu osiłka, gdyż jest na to zbyt szczupły. Ma raczej blada cerę i pociągłą twarz, okalaną dość długimi, ciemnoblond włosami, skręcającymi się w niewielkie loczki. Spod wysokiego czoła na świat patrzą chłodne, wyraźnie oceniające wszystko błękitno-szare oczy, w których czasem daje się dostrzec to, co dzieje się w duszy chłopaka. Na jego ustach rzadko gości uśmiech, ale gdy się pojawi twarz Reida zmienia się nie do poznania. Rysy jego twarzy nie są tak surowe jak u ojca, maja jednak w sobie coś arystokratycznego. Są to jedynie pozostałości po niegdyś wielkim i dumnym rodzie, jednak dość wyraźne zarówno w jego twarzy, jak i w całej postawie. Choć rodzice starają się ubierać go w ciasne garnitury czy smokingi on sam nosi się z elegancka prostotą, nie przesadzając ze sztywnymi mankietami czy wysokimi kołnierzami przywodzącymi na myśl wampira, choć tak na pewno chciałaby widzieć go jego matka.

12. Historia:
Urodził się jako drugi, trzy lata po swoim bracie Gabrielu. Z charakteru, jak również z wyglądu bardziej wdał się w ojca, podczas gdy Gabriell stanowił mieszankę obojga rodziców.
Przez pierwszych kilka lat życia Reida nie wydarzyło się w nim nic godnego zanotowania. Pomiędzy nim a jego bratem nawiązała się nić braterskiej miłości, która jednak ukrywali przed rodzicami. Czemu? Marcus i Selena uważali, że miłość to przeżytek historii, nic nie warty w dzisiejszych, jakże ciężkich czasach i takie postrzeganie usiłowali zaszczepić swoim dzieciom.
Wychowywali swoich synów w duchu wyższości czystej krwi nad tymi, w których żyłach owa czysta krew nie płynęła. W ich domu nie można było usłyszeć śmiechu dzieci czy chociażby muzyki. Jedyne ciepło, jakie otrzymywali chłopcy pochodziło od starego domowego skrzata, który w tajemnicy przynosił im najróżniejsze zabawki czy słodycze, za co zresztą często musiał się karać. Być może dlatego ani Reid, ani Gabriell nie przejawiają niechęci do skrzatów domowych i nie traktują ich jak niewolników…
Gdy Reid miał osiem lat Gabriell został przyjęty do Hogwartu. Chłopiec marzył o tym samym od chwili, gdy odprowadzał brata na peron. Tylu ludzi, tyle sów i hałasów. Nigdy nie widział czegoś tak wspaniałego. Po powrocie, podczas nieobecności brata jego rodzice rozpoczęli kolejny etap wychowania młodszego syna. Zaszczepili mu w głowie przeświadczenie o wspaniałości ich rodu, kazali czytać stare księgi z historia rodziny Danversów, jak również pełne zaklęć, które powinny zostać zapomniane.
Gdy Reid miał dziesięć lat urodziła mu się siostra, Natalie. Mówiono, że była kropka w kropkę jak jego matka w młodości. No cóż, widział jej zdjęcia, więc mógł się z tym zgodzić. Na szczęście rok później został przyjęty do Hogwartu, więc nie musiał słuchać wiecznego roztkliwiania się nad tą różową bułką w dziecięcym ubranku.
W Hogwarcie szło mu zadziwiająco łatwo, przynajmniej z przedmiotów, które cenił. Pozostałe… No cóż, nie warto o nich nawet wspominać… Gdy był na czwartym roku jego brat ukończył naukę w Hogwarcie i wyruszył w świat. Do tej pory jedyna osoba, z która kontaktuje się Gabriell pozostaje nie kto inny niż Reid, który wiadomości od brata przekazuje rodzinie.

13. Wynik testu Tiary Przydziału:
Slytherin - 19
Gryffindor - 11
Ravenclaw - 6
Hufflepuff - 1
avatar
Reid Danvers

Liczba postów : 3
Dołaczył : 22/12/2010

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach