Polly Carney

Go down

Polly Carney

Pisanie by Polly Carney on Sro Gru 22 2010, 17:18

1. Imię: Polly Allison
2. Nazwisko: Carney
3. Data urodzenia, wiek: 01.07.2006. 16 lat.
4. Dom: Hufflepuff
5. Klasa: VI
6. Czystość krwi: czysta.
7. Miejsce zamieszkania: Wielka Brytania, Londyn.
8. Status majątkowy: biedny.
9. Rodzina:
Malcolm Carney – czarodziej czystej krwi. Pracuje w Ministerstwie Magii. Załamał się, kiedy żona zginęła w wypadku. Zaczął pić oraz bić córkę. Pomimo przemocy w rodzinie, Malcolm kocha swoje dziecko, ale nie może się pogodzić z stratą ukochanej żony. Jego hobby to czytanie książek oraz opiekowaniem się ogródkiem, który zostawiła żona. Jest to czarodziej o przeciętnej urodzie, bardzo wychudzony, gdyż po śmierci kochanej kobiety całkiem się załamał i przestał o siebie dbać. Chodził do Hogwartu, a jego domem był Slytherin. O dziwo, bo nawet nauczyciele dziwili się, czemu taki ,,nieudacznik’’, jak on dostał się do takiego bardzo dobrego domu. Carney próbował się przepisać do Ravenclawu, ewentualnie do Hufflepuffu, ale Tiara Przydziału powiedziała mu, że takie było jego przeznaczenie i decyzji nie zmieniła. Ojciec Polly jako osoba oczytana starał się wynaleźć lek na jej przypadłość, jednakże bezskutecznie. Próbował różnych metod uspokajania córki, najczęściej używając wobec dziewczyny swej siły fizycznej, co nie skutkowało równie jak podnoszenie głosu, toteż nauczył się żyć z jej nadpobudliwością.
W Slytherinie nie miał właściwie przyjaciół. Obcował często z Puchonami, a głównie z Allison. To właśnie na lekcji eliksirów ją poznał.
Allison Carney – czarodziejka czystej krwi. Pracowała w aptece na Ulicy Pokątnej. Zginęła w pracy, kiedy próbowała ważyć pewną miksturę. Zatruła się, gdyż źle dodała składniki. Była to kobieta dosyć pulchna o wiecznym uśmiechu na twarzy. Szczera, radosna, miła dla wszystkich. Allison pragnęła mieć jeszcze jedno dziecko, ale kiedy była już w trzecim miesiącu ciąży to wtedy zginęła…
10. Charakter:
Polly to osoba obdarzona radosną naturą i optymistycznym bytem, mająca poczucie humoru; Słysząc w swym otoczeniu czyjś radosny śmiech, możesz być niemalże pewny, że należy on do panny Carney. Wbrew pozorom, dziewczyna jest wręcz wrogo nastawiona do nowopoznanych ludzi, a nawet zachowuje się nieco agresywnie – To wszystko z powodu jej nieufności do nieznanych ludzi. Jest osobą twardo stąpającą po ziemi, lubiącą wiedzieć, co ma pod nogami – dlatego wszystko, co jest nieznajome, wywołuje u niej frustrację.
Przez swe nastawienie, potrafi zniechęcić do swojej osoby ludzi, przez co jest otoczona niewielką grupką bliskich znajomych. Polly jest osobą wyjątkową, a kolejnym faktem to potwierdzającym jest... ADHD. Tak, otóż to, panna Carney choruje na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, toteż trzeba mieć na uwadze, iż może zachowywać się ona nieco inaczej niż jej rówieśnicy.
Polly to totalny misz-masz uczuć. Wszystko i nic. Czerń i biel. Jest spokojną i radosną osobą, by po chwile stać się nieobliczalną, agresywną złośnicą – a wszystko to z powodu, że coś nie tak idzie po jej myśli, nie tak, jak sobie to zaplanowała; Drażni ją „chodzenie na żywioł”, zawsze wszystko sobie dokładnie planuje i stara się działać według tych wytycznych.
Panna Carney to typowo artystycznie uzdolniona dusza. Urodziła się z pędzlem w ręku, czując do niego sympatię aż do tej pory. Malarstwo to nie tylko jej talent, ale i zainteresowanie. Wiele osób mogłoby jej pozazdrościć uzdolnień, aczkolwiek ona sama swych zdolności niedocenia sądząc, że może być w tym lepsza.
Tworzy świat za pomocą malarstwa, co jej sprawia niemałą radość i przyjemność. A do jej serca trafiły ptaki, które są jej drugim największym zainteresowaniem. Uwielbia je nie tylko obserwować, gdy przebywa poza murami legendarnego zamku, ale i przenosić na płótno za pomocą pędzla i zestawu farb, przeróżnymi kolorami, stylami czy technikami.
Jej marzeniem i celem życiowym jest wydanie wielu przeróżnych ksiąg o wszelkiego rodzaju ptactwa.
11. Wygląd:
Polly jest niezbyt wysoką młodą dziewczyną przepełnioną ambicjami. Panna Carney jest szczupła z figury oraz z twarzy – odziedziczyła to po ojcu. Drobne ramiona prawie zawsze zakryte. Na łabędziej szyi zawsze wisi srebrny łańcuszek w kształcie małego ptaszka. Ten śliczny biżuterię dostała od matki przy narodzinach. Jest to jedyna pamiątka po matce. Długie, brązowe, lekko kręcone włosy, które są często rozpuszczone, a czasami nawet spięte, delikatnie opadają na ramiona. Czarne, naturalne rzęsy otaczają piękne, zmysłowe, szmaragdowe oczęta. Czy na tej prawie zawsze uśmiechniętej twarzyczce jest makijaż? Rzadko. Panna Carney nie potrafi się malować ponieważ nikt ją po prostu tego nie nauczył. Matka nie zdążyła, a znajome… Czy one istnieją? Ludzie przeważnie uważają ją za wariatkę.
Polly posiada także piękne zadbane paznokcie. Nie pomalowane. Ceni w sobie naturalność.
Jeśli chodzi o ubiór dziewczyny… A, jak taka skromna, biedna myszka, jak ona może się ubierać? Ubiera się, jak chce właściwie. No i oczywiście na tyle ile może. Często chodzi w niebiesko żółtym swetrze w romby, luźnych spodniach oraz trampkami w kolorze głębokiego błękitu. Nie cierpi spódnic, ani sukienek, które ją krępują.
12. Historia:
Szesnaście lat temu narodziła się niezwykła dziewczynka, którą nazwano Polly. Jak się okazało owa dziewczynka posiada chorobę zwaną ADHD. Choroba trudna, ale można sobie z nią poradzić. Z mugolskim dzieckiem pewnie łatwiej, a co dopiero z czarodziejskim? Ludzie często Polly wytykali palcami, leciały wyzwiska, przeróżne teksty w jej stronę. Rodzice nie zwracali na to uwagi. Nie chcieli, aby Polly spotkała jakaś krzywda z strony otoczenia dlatego też nie zapisali ją do Hogwartu. Postanowili sami ją nauczyć magii, kiedy podrośnie. Tak też było, kiedy pewnego dnia nie otrzymała wezwania do szkoły magii i czarodziejstwa Hogwart. Polly bardzo ucieszyła się, gdyż słyszała o tej szkole wiele dobrego, ale jej rodzice nie. Rodzice namawiali ją, aby przeniosła się do Durmstrangu. Polly zdecydowanie odmówiła. Państwo Carney’owie z trudem pogodzili się z tym faktem. Obawiali się, że uczniowie będą dokuczać jej córeczce z powodu choroby, a zaś sama Polly nie przejmowała się tym po prostu. Żyła chwilą…
… Do kiedy jej matka zginęła. Allison Anna Carney zginęła w aptece na ul. Pokątnej w wyniki złego wymieszania składników. Zawsze próbowała swoje mikstury, ale tym razem niestety nie udało się. Zły składnik wszystko zniszczył. Polly bardzo przeżyła śmierć matki. Wtedy jej choroba pogorszyła się. Również stan ojca dziewczyny się zmienił. Zaczął przebywać w różnych, dziwnych miejscach oraz pić alkohol, co przedtem nigdy mu się to nie zdarzyło. W całym domostwie zapanowała wieczna, grobowa cisza. Tylko Polly dbała o ten niegdyś piękny dom. Chociaż w rzeczywistości nadal był tym pięknym domem, co kiedyś, lecz teraz po prostu zapadł w głęboki, wielki sen. Ciekawe, czy kiedykolwiek się przebudzi…
13. Wynik Tiary Przydziału:

Hufflepuff - 15
Ravenclaw - 12
Slytherin - 10
Gryffindor - 9
avatar
Polly Carney

Liczba postów : 22
Czystość krwi : czysta
Klasa : VI
Dołaczył : 21/12/2010

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach