Liam Hartley

Go down

Liam Hartley

Pisanie by Liam Hartley on Czw Sty 06 2011, 16:26

1. Imię (imiona): Liam Adam
2. Nazwisko: Hartley
3. Data urodzenia, wiek: 2.02.2005; 17 lat
4. Dom: Slytherin
5. Klasa: VII
6. Czystość krwi: czysta
7. Miejsce zamieszkania: Conwy, północna Walia
8. Status majątkowy: ubogi

9. Rodzina: Jego ojciec, Richard Hartley, jest pięćdziesięciopięcioletnim lekarzem. Pracuje w Klinice Magicznych Chorób i Urazów Szpitala Świętego Munga na oddziela Urazów magizoologicznych. Od najmłodszych lat interesował się medycyną. Początkowo chciał zostać weterynarzem, i to po nim zapewne Liam odziedziczył swe zamiłowanie zarówno do eliksirów, jak i magicznych stworzeń, jednak ostatecznie po przygodzie w jednym ze smoczych rezerwatów, gdzie tuż po Hogwarcie odbywał praktyki, w czasie których stracił wszystkie palce lewej stopy, czarodziej postanowił zająć się tą drugą, bezpieczniejszą formą medycyny.
Natomiast matka Liama, Helen, jest właścicielką podupadającej restauracji "Magiczny Kociołek". Choć kobieta nigdy nie potrafiła dobrze gotować, a także nie znała się na biznesie, w dniu swoich czterdziestych urodzin postanowiła - mimo próśb, błagań i gróźb ze strony rodziny - otworzyć własną działalność. Z tego też powodu Hartleyowie szybko utracili sporą część majątku, który zdobyli dzięki świetnie płatnej pracy Richarda, a także odziedziczeniu willi po jego rodzicach. Dziś borykają się z licznymi długami i kłopotami finansowymi, starając stwarzać pozory dawnego bogactwa, jak i po prostu dostatniego życia.

10. Charakter: Bardzo bystry i inteligentny, zdobywa same wysokie oceny, choć nie przywiązujący zwykle wagi do swej edukacji. O wiele bardziej interesuje go świat muzyki; Liam marzy, by w przyszłości założyć swój własny zespół, najlepiej punkowy. Bardzo często można go więc spotkać w jakichś nieużywanych już klasach, gdzie godzinami potrafi ćwiczyć grę na swojej czarodziejskiej gitarze. W wolnych chwilach lubi też wymyślać nowe zaklęcia mające zarówno ułatwić życie zarówno jemu, jak i utrudnić jego wrogom, czy tez po prostu ludziom, których nie darzy wielką sympatią. Kiedy w grupie odbywa się dyskusja, Liam zazwyczaj nie bierze w niej udziału; woli pozostawać z boku, przybierając postawę uważnego obserwatora i wyrażać swoje zdanie jedynie w tych przypadkach, w których zachodzi taka konieczność. Nie jest to podyktowane nieśmiałością - chłopak najzwyczajniej w świecie nie widzi sensu tracenia nerwów lub czasu na niepotrzebne dyskusje lub spory, które w większości przypadków są po prostu... dziecinne. Egoista, przeważnie samotnik, chadza własnymi ścieżkami. Jest sprytny, z każdej wady potrafi uczynić zaletę.
Zna większość osób w szkole, choć ma niewielu prawdziwych przyjaciół, ponieważ jeśli już z kimś się przyjaźni, jest to przyjaźń bardzo mocna i obustronna. Jest bardzo upartą osobą, nie zrezygnuje z zadania, dopóki nie wyczerpie wszystkich możliwości jego wykonania. Nieoficjalnie prowadzi w Hogwarcie tajemny sklepik - nikt nie wie jakim cudem udaje mu się pozyskać zamówione przez uczniów przedmioty, czy to alkohol, czy składniki eliksirów, czy też inne mniej lub bardziej legalne fanty, lecz na dobrą sprawę nikt też nigdy o to nie pyta i chwała im za to. Bądź co bądź Liam do osób zbyt rozmownych się nie zalicza. Ponadto chłopak zna większość tajemnych skrótów na terenie zamku i z pewnością nie zawaha się ich użyć, gdy zajdzie taka potrzeba.
Chłopak z dobrego domu, typ myśliciela.
Indywidualista. Nie cofnie się przed niczym, aby uzyskać to, czego chce, bez względu na innych. Po trupach do celu, to jego myśl przewodnia każdego poranka, popołudnia i wieczora. Mimo że nie przywiązuje zbytniej wagi do dziewcząt, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli już ktoś zawróci mu w głowie, zawróci mu w niej na amen. Jest zazdrośnikiem; mógłby stać się nieprzyjemny, jeśli tylko jego dziewczyna rozmawiałaby z innym mężczyzną - nie znosi, kiedy inni ludzie wkraczają na jego terytorium. Jest zaborczy i dominujący, ale kocha wyzwania. Ma ogromne ego i jest przekonany o tym, iż nie można go pokonać. Nienawidzi być gorszym, a nawet jeśli okaże się, że jest, nigdy nie będzie umiał i chciał się do tego przyznać. Jest chytry i przebiegły, wciąż analizuje, kalkuluje, ale przy tym zawsze idzie na żywioł, ufając swej intuicji. Gdy podejmuje jakąś decyzję, robi wszystko, aby dokończyć swe zamierzone dzieło. Przywiązuje wagę do słów i argumentów, więc czasem o wiele bardziej przydatny w starciu z nim staje się dialog, a nie zapalczywość różdżki. Pomimo wszystko jest optymistą, być może ze względu na swoje ogromne ego i arogancję, brak wiary w niepowodzenia. Godny sojusznik, jeżeli nie taki, który może uratować życie. Wierny przyjaciel i ochroniarz, dla ukochanych osób, choć ma ich niewiele, zrobi wszystko, co tylko w jego mocy.

11. Wygląd: Choć nie jest przesadnie przystojny, Liama nie można określić jako brzydkiego. Chłopak ma szczupłą twarz z wyraźnie zarysowanymi kościami policzkowymi. Jest dość wysoki, nawet jak na siedemnastolatka, a jego nogi i ręce są niezwykle chude, niemalże patykowate. Liam ma duże, prawie czarne oczy o owalnym kształcie z długimi czarnymi rzęsami i bystre spojrzenie. Jest on jednym z tych ludzi, którzy obserwują. Ciemną czuprynę zazwyczaj zgala niemalże na łyso; gdy są bowiem zbyt długie, zaczynają być bardzo kłopotliwe, kręcą się i puszą. Niegdyś nosił dredy, będące jednym z najwygodniejszych rozwiązań - do czasu, aż mu się one znudziły. Ma krzaczaste, układające się poziomą, nieco pochyłą w kierunku wewnętrznych kącików oczu brwi, co nadaje jego twarzy nieprzyjemnego wyglądu, jakby chłopak wiecznie był czymś zirytowany lub niezadowolony. Ubiera się schludnie i prosto, stawiając na wygodę i nie przywiązując zbytniej wagi do swego wyglądu, jednak kiedy spojrzeć na niego po raz pierwszy, od razu wiadomo, że Liam należy do ludzi pewnych siebie. Posiada dziwną aurę wokół siebie: w jednej chwili może wzbudzać niechęć, a w drugiej objawiać się jako uosobienie najukochańszego sąsiada twojej babci. Ręce najczęściej trzyma w kieszeniach, właściwie cały czas, o ile akurat nie czaruje, nie czyta jakiejś książki lub nie gra na gitarze. Chociaż nie ma atletycznej budowy, raczej nie jest słabeuszem. Po ojcu odziedziczył dość szerokie ramiona, które wyglądają dość groteskowo przy chudych niczym patyki rekach. Swym wyglądem wzbudza też wrażenie bycia typem człowieka, jaki nie rzuca słów na wiatr i jeśli tylko coś sobie postanowi, zrobi wszystko, aby to spełnić.
Jego usta są pełne, nos i broda dobrze zarysowane, a gdy chłopak się uśmiecha, na jego policzkach pojawiają się dołeczki, będące niegdyś obiektem żartów jego przyjaciół, jeszcze na początku nauki w Hogwarcie. Zawsze ma na ręce zegarek; znany jest bowiem ze swojej punktualności.

Sacha M’Baye

12. Historia: Jego ojciec i matka również uczęszczali do Hogwartu, toteż Liam urodził się jako czarodziej czystokrwisty. Wiedział o magii od urodzenia, i od urodzenia przejawiał zainteresowania nią. Zaczął okazywać swe zdolności już w wieku dwóch lat, powiększając i pomniejszając przedmioty wokół siebie. Gdy zrobił to po raz pierwszy, w nagrodę dostał dziecięcą tiarę. Ojciec Liama nie miał dobrego kontaktu z synem, jako że należał do osób bardzo nieśmiałych, nawet przy swojej rodzinie. Ich więź umacniała się jednak zawsze, gdy nocami przesiadywali przy książkach, czytując czarodziejskie encyklopedie i bajki, a także śpiewając różne dziecięce piosenki. Był jedynakiem. Od urodzenia mieszkał w Conwy, w pięknym rodzinnym domu z mnóstwem kolumienek oraz ogromnymi oknami wychodzącymi na otaczające ich lasy.
Wkrótce chłopiec dostał list z Hogwartu, na kilka tygodni przed jedenastymi urodzinami. W nauce radził sobie bardzo dobrze, niekiedy będąc najlepszym uczniem w klasie z jakiejś dziedziny, choć historia magii oraz wróżbiarstwo wciąż pozostają jego piętą achillesową. Podczas prób szkolnego chóru, do którego się zapisał, Liam zakochał się w muzyce. Był też komentatorem meczów Quidditcha. Teraz jest już w siódmej klasie, stojąc na progu dorosłości i marząc o własnym zespole punkowym.

13. Wynik testu Tiary Przydziału:

avatar
Liam Hartley

Liczba postów : 37
Wiek : 25
Czystość krwi : czysta
Klasa : VII
Dołaczył : 05/01/2011

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach