Lucius Maessala

Go down

Lucius Maessala

Pisanie by Lucius Maessala on Pią Sty 14 2011, 18:39

1. Imię (imiona): Lucius "Lucek" James
2. Nazwisko: Maessala
3. Przedmiot: Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami
4. Dom: Ravenclaw (Chętnie również opiekun Ravenclaw)
5. Wiek: 32 lata
6. Czystość krwi: Czysta.
7. Miejsce zamieszkania: Rzym.
8. Status majątkowy: ubogi.

9. Rodzina:
Matka Julia, oraz ojciec Filip, Maessala.
Młodsza siostra Franceska, w wieku 16 lat, oraz 7-mio letni braciszek Jeremy.

10. Charakter:
Pewny siebie, wesoły człowiek, pozytywnie nastawiony do życia i świata. Z przyjemnością oddaje się swoim pasjom i jest w stanie wiele poświęcić, by zrealizować swe marzenia. Niezwykle opiekuńczy i dość wrażliwy, nie znosi bezsensownej agresji. Nie jest typem buntownika. Akceptuje świat, takim jakim jest, choć jeśli może, stara się uczynić go lepszym miejscem choćby w małym, niewiele znaczącym zakresie, przypominając czasem opowieść o człowieku i plaży pełnej meduz.
W kontaktach między ludzkich wyróżnia się pogodą ducha i wiecznie goszczącym na jego twarzy uśmiechem. Jest oddanym przyjacielem, osobą na której można polegać. Sam również jest ufny wobec ludzi i raczej nie ocenia ich po pozorach. Zawsze stara się sam dobrze poznać człowieka, nim sprecyzuje swój stosunek wobec niego.
Niezwykle irytuje go i czasem wyprowadza z równowagi chamstwo, snobizm i przemoc. Zasady traktuje jednak czasem z lekkim przymrużeniem oka. Uznaje tolerancję, której granica jest jednak dobro innego człowieka.
Dotąd nie znalazł swojej drugiej połówki, jednak nie można też powiedzieć, by szukał jakoś usilnie. W kwestii miłości zdaje się na los i jego wyroki.
Niektórzy nazywają go wiecznym młodzieńcem, ze względu na optymizm, szalone pomysły i dość częste wygłupy. Ma również swoje przyzwyczajenia, którym hołduje, jak na przykład palenie papierosów, którego nauczył się w Grecji.
W kontaktach z uczniami stara się utworzyć rodzaj partnerstwa. Traktuje ich jako odpowiedzialnych za samych siebie i wierzy w możliwość dogadania się. Wymaga jednak takiego samego szacunku, jaki okazuje, a także szczerości. Nigdy nie trzyma jednak urazy zbyt długo, wierząc w drugą szansę i możliwość poprawy. Zawsze stara się wyjść do ucznia, nawet jeśli ci czasem zachowują się wobec niego nie fair, bowiem zdaje sobie sprawę, że to on jest nauczycielem i jego zadaniem jest nauczyć i pomóc, pomijając być może własne uczucia na temat konkretnych osób.


11. Wygląd:
Mierzy sobie 187 cm wzrostu i jest dobrze zbudowany, dzięki wielu ćwiczeniom i pracy z dość silnymi zwierzętami. Jego skórę, choć jasną, zawsze zdobi złoto-brązowa opalenizna - wynik długiego przebywania na dworze. Ma jasne, blond włosy, duże, błękitne oczy i szeroką szczękę, zawsze rozświetloną uśmiechem.

Brad Pitt.

12. Historia:
Pogoda w Anglii, a już zwłaszcza ta polityczna, nie zachęcała do spacerów. Podczas gdy niektórzy czarodzieje przyłączali się do Czarnego Pana lub z nim walczyli, inni decydowali się opuścić kraj, by poszukać spokojnego życia. Nie wypada ich osądzać, nie powinno się nazywać ich zachowania tchórzostwem. Nie wszyscy mogą być Antygoną. Ktoś musi również żyć, bo na samych bohaterach świat by daleko nie zajechał.
Julia, która po ukończeniu Hogwartu znalazła sobie pracę w Ministerstwie Magii nie mogła przecież przypuszczać, że jakiś szaleniec z manią wielkości i bzikiem na punkcie ludzkiego cierpienia zdecyduje się wejść z butami w jej życie i karierę. Przyłączyć się do psychopaty na pewno nie miała zamiaru, zaś możliwość utraty życia podczas aktywnego sprzeciwu tyranowi również jej się nie uśmiechała. Zdecydowała się na wyjazd w dostatecznie dalekie miejsce, by mogła tam spokojnie funkcjonować. Padło na Włochy, z racji na ciekawą ofertę pracy z jednej z tamtejszych księgarni, oraz niezwykle przyjemny klimat.
Nie jest łatwo startować w obcym kraju, znając tylko podstawy języka, mając sakiewkę galeonów i różdżkę pod ręką. Ale da się. Z racji na swój talent lingwistyczny, Julia szybko została tłumaczem i po jakimś czasie znalazła nawet całkiem niezłą pracę, powiązaną z Włoskim Ministerstwem.
Tam właśnie poznała swojego przyszłego męża - Filipa Maessalę, czarodzieja pochodzącego z bogatej, włoskiej rodziny o daleko sięgającej historii. Języki zdecydowanie były jego pięta achillesową, a przynajmniej takie odniosła wrażenie, gdy raz po raz zamawiał u niej tłumaczenia nawet najbłahszych tekstów. Przez myśl jej nie przeszło, skromnej, młodej dziewczynie, że mężczyzna jest nią bardzo zainteresowany.
A jednak po dwóch latach, podczas których ich znajomość zmieniła się w przyjaźń, a przyjaźń w wielką miłość, Julia i Filip stanęli na ślubnym kobiercu.
W międzyczasie Sami-Wiecie-Kto został pokonany, a historia Harry'ego Pottera obiegła świat. Nastąpił czas pokoju i rozkwitu całego, czarodziejskiego świata. Zaś parę lat później, Julia i Filip doczekali się pierwszego dziecka - Luciusa.
Dzieciństwo młodego Maessali pełne było przygód i wyzwań. Po jego urodzeniu rodzina przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, za namowami Julii rzecz jasna, lecz Czarny Pan po kilku latach odzyskał siłę, zmuszając ich do ponownego wyjazdu. Powrócili do Włoch, gdzie jednak sytuacja również nie wyglądała zbyt kolorowo. Starcia polityczne doprowadziły czarodziejską społeczność do stanu lekkiego chaosu. Ród Maessali był w nie mocno zamieszany, jednak sam Filip nie chciał wciągać swojej żony i synka w bitwy o władzę i zadecydował o kolejnym wyjeździe. Tym razem podjęte kroki były nieco bardziej drastyczne, a Maessalowie przenieśli do Australii.
Tu zaś Lucius, nazywany przez rodziców Luckiem, rozpoczął swoją magiczną edukację, która w Australii zaczynała się już w wieku 5 lat i podzielona była na dwa etapy. Pierwszy, liczył 6 lat i był to rodzaj bardziej przedszkola, niż szkoły, jednak młodzi czarodzieje otrzymywali już swoje różdżki i uczyli się nimi posługiwać. Drugi etap Zaczynał się w wieku 11 lat i przebiegał wedle podobnych zasad, jak te panujące w Hogwarcie. Dzięki temu Lucius nie miał większych problemów z przyzwyczajeniem się do nowego miejsca, gdy wraz z rodzicami ponownie przeprowadzili się do Wielkiej Brytanii. Czarny Pan został pokonany na dobre, a kraj rozwijał się należycie, mogąc zapewnić rodzinie lepsze życie, niż w Australii.
Lucek uczęszczał do Hogwartu przez kolejnych siedem lat, zdając całkiem nieźle Sumy i już naprawdę dobrze Owutemy.
Swoją pasję odkrył w trzeciej klasie, wybierając Opiekę Nad Magicznymi Stworzeniami jako jeden z dodatkowych przedmiotów. Od tego czasu większość czasu zaczął spędzać na błoniach, pomagając nauczycielowi i gajowemu, Hagridowi w jego obowiązkach. Wprost przepadał za karmieniem hipogryfów, jeśli tylko mógł, pomagał rannym lub chorym zwierzętom. W jego dormitorium zawsze sypiała jakaś fretka z ranną łapką, gołąb ze złamanym skrzydłem czy ślepa na jedno oko mysz polna, która z resztą została z nim do końca swoich dni. Będąc w czwartej klasie zaczął uczyć się jazdy konnej, która stała się jego wielką pasją. Chociaż podczas roku szkolnego nie mógł uczęszczać na zwykłe lekcje w mugolskiej stadninie pod Londynem, to jednak Hagrid pozwalał mu ćwiczyć na pegazach oraz testralach i przymykał oko na niektóre zbyt dalekie przejażdżki.
Po ukończeniu Hogwartu Lucius wybrał się na studia do Grecji by studiować pegazy w Akademii na Akrokoryncie, gdzie wedle mitu zamieszkiwał legendarny pegaz, którego jako pierwszego udało się obłaskawić Bellerofontowi. Tamtejsza Akademia słynęła z ich hodowli, a także z istniejącej tam wciąż dzikiej populacji tych cudownych zwierząt które stały się największą pasją Maessali.
Po ukończeniu pięcioletnich studiów podróżował po świecie dzięki uzyskanemu stypendium, w różnych krajach odwiedzając różne uniwersytety i poznając specyficzne dla danych miejsc zwierzęta, Jednak gdy dotarła do niego wiadomość od Hagrida o jego pogarszającym się zdrowiu, zdecydował się powrócić do Anglii by wesprzeć swojego dawnego przyjaciela. Objął posadę nauczyciela Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami i pozostał w Hogwarcie by móc również doglądać Hagrida, dla którego zamek był jedynym prawdziwym domem.


Ostatnio zmieniony przez Lucius Maessala dnia Sob Sty 15 2011, 13:59, w całości zmieniany 8 razy
avatar
Lucius Maessala
Nauczyciel ONMS

Liczba postów : 11
Czystość krwi : czysta
Dołaczył : 14/01/2011

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach